O wizycie

Na wizycie przeprowadzam szczegółowy wywiad. Zapytam Cię o ciążę, poród, połóg, o miesiączkę, mikcję, defekację, o operacje. Ocenię Twoją postawę, sprawdzę jak oddychasz, jakie jest napięcie mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy. Sprawdzę również czy występuje rozejście mięśnia prostego brzucha, blizny w obrębie jamy brzusznej, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, stawy krzyżowo-biodrowe i wiele innych rzeczy w zależności od tego z czym do mnie przychodzisz.

Jeżeli wyrazisz zgodę na badanie per vaginam sprawdzę czy potrafisz prawidłowo wykonać skurcz mięśni dna miednicy. Jeżeli robisz to nieprawidłowo lub nie wiesz jak to zrobić to Cię nauczę. W badaniu wewnętrznym oceniam również napięcie mięśni oraz jeżeli rodziłaś drogami natury i miałaś cięte/pęknięte krocze to zbadam Twoją bliznę.

Terapię dobieram w zależności do tego co wyjdzie w badaniu. Jeżeli blizny wymagają pracy to je mobilizuję i pokazuję Ci jak robić to samodzielnie w domu. Jeżeli mięśnie są nadmiernie napięte to rozluźniam je, jeżeli osłabione to dobieram Ci odpowiednie ćwiczenia i ćwiczysz sama w domu. Opowiem Ci o profilaktyce. Na wizytę do mnie przychodzisz raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu.

Często pytacie mnie już podczas rejestracji ile wizyt jest potrzebne?
Wszystko zależy z czym przychodzicie 🙂 np. ból przy współżyciu spowodowany blizną na kroczu to najczęściej 2-3 wizyty. Osłabione mięśnie dna miednicy, nietrzymanie moczu – tu terapia będzie dłuższa i uzależniona od Waszego zaangażowania, bo żeby był efekt trzeba REGULARNIE ćwiczyć